- Mi az önkéntesség?
- Önkéntes jog
- Közvetítő adatbázis
- Önkéntes Menedzsment
- Képzések
- Szenior önkéntesség
- Külföldi önkéntesség
- Hosszútávú önkéntes
- Kutatási eredmények
- Hasznos linkek
- Szakirodalom
- Önkéntességért Díj
- Önkéntességért Díj 2009.
- Önkéntességért Díj 2010.
- Önkéntességért Díj 2011.
- Önkéntességért Díj 2012.
- Önkéntességért Díj 2013.
- Önkéntességért Díj 2014.
- Önkéntességért Díj 2015.
- Önkéntességért Díj 2016.
- Önkéntességért Díj 2017.
- Önkéntességért Díj 2018.
- Önkéntességért Díj 2019.
- Önkéntességért Díj 2020-ban is
- AJÁNLÁSOK ÉS HASZNOS ELÉRHETŐSÉGEK KORONAVÍRUS JÁRVÁNY IDEJÉN
- Iskolai közösségi szolgálat
Regisztráció
ÖKA hírlevél
Vállalati programok
Önkéntességért Díj 2009.
Az Önkéntes Központ Alapítvány 2009-ben első alkalommal hirdette meg az Önkéntességért Díj pályázatot. A pályázatra három kategóriában - Az Év Önkéntese 2009., Az Év Önkéntes Programja 2009. és Az Év Vállalati Önkéntes Programja 2009. - várták a nevezéseket. A zsűri közel 100 pályázat közül választotta ki a győzteseket.
A díjazottak kihirdetésére és a díjak ünnepélyes átadására 2009. december 2-án Budapesten, az A38 hajó éttermében került sor. A kezdeményezés jelentőségét mi sem bizonyítja jobban, mint hogy mellé állt Sebestyén Márta énekesnő is, aki 2007 óta az Önkéntesség Európai Nagykövete.
Az Év Önkéntese Székely István lett, aki a Győri Evezős Klub edzőjeként a fogyatékkal élő fiatalok, illetve mozgáskorlátozottak számára tartott evezésoktatás terén végzett tevékenysége elismeréseként részesült a díjban.
Az Év Önkéntes Programjáért járó díjat az idei évben a Bátor Tábor Alapítványnak ítélte oda a zsűri. A díjazott alapítvány a daganatos, haemophiliás, cukorbeteg és krónikus ízületi gyulladással kezelt gyermekek és családjaik számára szervezett élményterápiás táboraival érdemelte ki az elismerést.
A vállalati önkéntes programokban résztvevő cégek közül idén a Budapest Bank Nyrt. részesült az Év Vállalati Önkéntes Programjáért járó díjban A Törődés napja akciósorozata elismeréseként. A stratégiai fontosságú komplex program a bank több mint 10 éves munkájának az eredménye.
A zsűri tagjai: Garas Ildikó, az Önkéntes Központ Alapítvány kuratóriumának elnöke, Scholtzné Hibay Alíz, a Magyar Hospice Alapítvány önkéntese, Iring Zoltán, a XII. kerületi családsegítő szolgálat vezetője és Radácsi László, a B&P CSR management ügyvezetője.
A pályázók által benyújtott önkéntes programok során elsősorban a gyermekeket, az időseket, illetve a betegeket segítették. A pályázatok közel fele Az Év Önkéntese 2009 kategóriában érkezett be. A jelöltek többségében 26 és 50 év közötti budapesti nők, akik főként betegek vagy idősek segítése érdekében végeznek rendszeresen önkéntes munkát.
Az Év Önkéntes Programja 2009 kategóriában pályázó 33 civil szervezet közül a többség vidéki szervezetek közül került ki. Túlnyomó többségük egyesületi formában működő közhasznú szervezet, amelyek elsősorban a gyermekek érdekeit szolgáló célokért tevékenykednek.
Az összes pályázat valamivel több, mint 20 százalékát pedig Az Év Vállalati Önkéntes Programja 2009 kategóriában küldték be a jelentkezők. Többségében olyan fővárosi, multinacionális cégek pályáztak, amelyek a szolgáltatási szektorban tevékenykednek.
A december 2-ai díjátadó ünnepségen az Önkéntes Központ Alapítvány munkatársai és a díjátadón résztvevő 120 vendég mikuláscsomagokat állított össze a Hűvösvölgyi és a Zirzen Janka Gyermekotthon 100 lakója számára, amelyhez a résztvevők apró ajándékokkal járultak hozzá.
A nyertesekről készült kisfilmeket az alábbi linkeken tekinthetik meg:
Az Év Önkéntes Programja: www.youtube.com/watch?v=BeXXqIww6qE
Az Év Vállalati Önkéntes Programja: www.youtube.com/watch?v=IBGtFeczL-c
Az Év Önkéntese: www.youtube.com/watch?v=QfTRdvcFXpo